Harry Potter a relikvie smrti film - obecné informace

14.7. Vše končí

22. července 2011 v 10:54 | B
14.7. VŠE KONČÍ... přeně tuhle větu hlásají plakáty k poslednímu dílu Harryho Pottera.
I já se tedy vydala podívat se, co na nás filmaři připravili v tom velkolepém finále... Byla jsem na něm už minulý pátek, ale nějak jsem se nedokázala dokopat k tomu, abych se s Vámi, jako obvykle, podělila o mé názory. Z části proto, že jsem neměla moc času a taky protože jsem si myslela, že když sem napíšu přiznám, že je opravdu konec. Ale hlavním důvodem bylo to, že jsem nějak nedokázala ucelit myšlenky a sepsat nějaký smysluplný článek.
No smysluplného článku se nedočkáte asi ani teď, jelikož jsem zjistila, že si z filmu pamatuju jen záblesky (nebo lépe řečeno se mi vybavují jen záblesky) a když si chci dát film dokupy musím se hodně snažit a stále mám pocit, že ještě něco chybí. Jednoduše řečeno potřebovala bych film vidět znovu :).
I přesto jsem schopná říct, že se mi film celkově líbil. Podle mého názoru, když se rozhodli uvést poslední díl do kin i ve 3D, mohli si s tím víc pohrát. Celé 3D efekty většinou spočívali jen v tom, že postavy byly víc ve předu nebo vzadu.
Opravdu nevím, co víc napsat, protože jediné, co mě momentálně napadá, jsou Brumbálovy papučky :D ty byly fakt k nezapalacení.
Abych tenhle článek ukončila, nejlepší bude, když si na film zajdete sami a uděláte si na ten poslední díl vlastní názor!!

Londýnský symfonický orchestr se bude podílet na složení soundtracku filmu Harry Potter 7: část 2

24. března 2011 v 11:27 | V
Bylo potvrzeno na Facebooku, že se Londýnský symfonický orchestr (LSO) bude podílet na soundtracku k HP7: část 2. Složení soundtracku již začalo, nicméně ne pro orchestr, ale potvrzují, že nahrávání začne brzy. Londýnský symfonický orchestr spolupracoval na trhácích jako je Star Wars, Superman, Indiana Jones a Dobyvatelé ztracené archy a Harry Potter 2 a 4.

Harry Potter a Relikvie smrti 1 je absolutní výdělečný trhák

13. března 2011 v 22:24 | V
Producenti společnosti Warner Brothers Pictures Group si mnou ruce. Na Harryho Pottera se po celém světě stále chodí. A dokonce více než na předchozí snímky celé série o čaroději a jeho studiu.
Zatím poslední film Harry Potter a Relikvie smrti 1. část totiž vydělal víc než všechny předchozí díly včetně prvního s podtitulem Kámen mudrců.

Mimo Severní Ameriku totiž vynesly tržby v kinech už přes 657 milionů dolarů - asi 11,58 miliardy korun.

"Je to ohromně uspokojující, že jsme dosáhli takových čísel, když se dostáváme do finále této nezapomenutelné cesty. Sdílíme úspěch s Jo Rowling, jejíž knihy jsou zdrojem bohatého a zářivého světa, a také se všemi těmi talentovanými lidmi, kteří její vizi dokázali převést na plátno kin," uvedl k tržbám Jeff Robinov, prezident WBPG.

Úspěch filmů pomohl představitelům hlavních hrdinů stát se jedněmi z nejbohatších celebrit Velké Británie. Danielu Radcliffovi je teprve jednadvacet, ale už má na svém kontě přes 73 milionů dolarů - asi 1,3 miliardy korun.

Poslední z filmů o Potterovi, snímek Harry Potter a Relikvie smrti 2. část bude mít světovou premiéru v Londýně 7. července. Česká kina odstartují jeho promítání o týden později, ve čtvrtek 14. července.

Speciální DVD kolekce HPaDH

1. března 2011 v 11:09 | B

Bude v druhé části Relikvií přidaná scéna s Nevillem ?

17. února 2011 v 13:03 | B
svetplnykouzel.blog.cz
Matthew v jednom novém rozhovoru odhalil,že v osmém filmu je přidaná nová scéna s Nevillem a Scabiorem na vysutém mostě,což také objasňuje proč se Matt zůčastnil natáčení ve Swinley lese zhruba před rokem.Jistou úlohu by prý v této scéně měla hrát i Nevillova babička o niž víme,že se má v tomto filmu objevit,protože do její role byla potvrzena herečka Ninette Finch.Snad se v dohledné době dozvíme více jasnějších informací.

Teaser trailer na Harryho Pottera a Relikvie smrti: část II. 24.ledna?

25. prosince 2010 v 11:33 | B
svetplnykouzel.blog.cz
Podle pracovníků známé americké internetové Harry Potter fan stránky - Mugglenet, bude nový trailer, konkrétně teaser trailer k filmu Harry Potter a Relikvie smrti: část 2, připraven už během několika týdnů. Pracovníci stránky Mugglenet tvrdí, že podle jejich informací bude teaser trailer k HP7: část II. uveřejněn 24.ledna.2011! První trailery k filmům jsou obvykle uveřejňovány pět měsíců před premiérou, takže konec ledna by byl ideálním datem. Bohužel, musíme brát na vědomí, že se možná jedná o falešnou informaci, takže si počkejme na oficiální vyjádření WB.

Odhaleni herci, kteří v HP7: část II. ztvární mladého Severuse a Scorpiuse!

25. prosince 2010 v 11:31 | B
Dnes byla odhalena další dva nová jména, která se objeví v posledním filmu Harry Potter série - Harry Potterovi a Relikviích smrti: část 2! Tentokrát známe jména herců, kteří ve filmu ztvární mladého Severuse Snapea, který se objeví ve Snapeových vzpomínkách a syna Draca Malfoye, který se objeví v epilogu, Scorpiuse Malfoye!

svetplnykouzel.blog.cz

Mladého Severuse Snapea ztvární čtrnáctiletý Benedict Clarke
svetplnykouzel.blog.cz

Scorpiuse Malfoye ztvární třináctiletý Bertie Gilbert! 

Helena z Havraspáru HP7 Part II.

14. prosince 2010 v 13:51 | V
Kelly Macdonald bude hrát Helenu z Havraspáru, dceru Roweny z Havraspáru, v Harry Potter a Relikvie smrti část II. Kelly byla pozvána Davidem Yatesem, který s ní již v minulosti spolupracoval. Hrála například ve filmu Kouzelná chůva Nanny McPhee :)

Dočkáme se 15 minut navíc

23. listopadu 2010 v 18:13 | B
svetplnykouzel.blog.cz
Režisér David Yates se v novém rozhovoru pro MTV zmínil o jedné z vystřižených scén, které se nedostaly do filmu Harry Potter a Relikvie Smrti I. Odehrává se mezi Ronem a Hermionou během putování a hledání vitaálů.Podle všeho by jsme o ni však neměli být ošizeni ,Budeme mít možnost jí nalézt v bonusech na DVD,čehož se dočkáme pravděpodobně pár měsíců po začátku nového roku.

"Udělal jsem nádhernou scénu mezi Hermionou a Ronem.
Chtěl jsem prozkoumat jejich vztah trochu víc. Ve Skotsku jsme natáčeli scénu, v níž Ron ukazuje Hermioně, jak házet kameny po jezeře, tak aby se točili na hladině.
Hermiona házela skutečně špatně a tak trvala na tom, aby jí Ron ukázal, jak se to dělá, přičemž se jeden druhého dotknou - dojde k fyzickému kontaktu, je to směšné, něžné a dojemné.
Oba byly v této scéně komičtí, ale nakonec scéna skončila na DVD, protože celkový tón filmu je, jak víte, celkem intenzivní. "

"Řekl bych, že máme tak 12 nebo 15 minut vystřižených scén,které budou na DVD bonusech."

První den HP7: část I. v amerických kinech = 61 milionu dolarů!

21. listopadu 2010 v 19:25 | B
svetplnykouzel.blog.cz
 Film Harry Potter a Relikvie smrti: část I. vstoupil již také do amerických kin (konkrétně 19.listopadu.2010), takže máme k dispozici první čísla. Během první noci promítání si nejnovější Potterovka vydělala 24 milionu dolarů, čímž překonala svého předchůdce - Prince dvojí krve (22 milionu dolarů), ale na rekord to nestačilo - Relikvie smrti: část I. se umístily na třetím místě, za dvěma filmy ságy Twillight - Zatmění (30 milionu dolarů) a Nový měsíc (26 milionu dolarů)...
 Kromě toho známe také výdělek za první den promítání (tedy 19.listopad) - činí 61 milionu dolarů, ale ani tady se nedočkáváme rekordu - podle informací se sedmá Potterovka umístila na 5.místě za filmy: Twillight sága: Nový měsíc (72 milionu dolarů), Twillight sága: Zatmění (68,5 milionu dolarů), Batman - Temný rytíř (67,2 milionu dolarů) a Transformers: Pomsta poražených (62 milionu dolarů)... I přesto ale může být Warner Bros s výdělky spokojeno!

Přišla jsem, viděla jsem

19. listopadu 2010 v 15:25 | V
Takže HP 7 část I. podle mě? Čtěte v článku .. :)

Pozor, spoiler!


Daniel Radcliffe: Toužím po tetování

7. listopadu 2010 v 14:09 | V
svetplnykouzel.blog.cz
Tetovat se chce nechat spolu s kolegy Rupertem Grintem a Emmou Watson. "Nevím ještě, jaké tetování budeme mít, myslím, že to bude asi jizva. Rozhodně se chci nechat tetovat, ale nevím, jestli bych se nechal uvrtat zrovna do něčeho, co souvisí s Harrym Potterem, protože řekněme si to na rovinu, budu s tím muset žít tak jako tak celý život. Nepotřebuju tetování, co bude říkat to samé," vysvětlil Radcliffe.

Představitel Harryho Pottera také prozradil, že spolu s Rupertem po poslední klapce filmu Harry Potter a Relikvie smrti brečeli.

"Byli jsme všichni rozložení. Nikdy v životě jsem neviděl Ruperta Grinta plakat, ale bylo to fakt emocionálně silné. Když jsem ho viděl plakat, začal jsme brečet ještě víc. Vlastně to bylo moje dětství, kterému jsem musel najednou říct sbohem. Ten malý nevinný chlapec byl navždy pryč," dodal jednadvacetiletý Daniel.

Předprodej lístků zahájen!

3. listopadu 2010 v 17:18 | V
Předprodej lístků na Harry Potter a Relikvie smrti: část I. je zahájen ! Na nic nečekejte a rychle si je zabukujte :) Já už je mám :)

Zajímavosti o HP7

29. října 2010 v 18:35 | V
Ještě než byla napsána kniha, filmaři předpokládali, že bude Harry Potter a relikvie smrti jediný film, ale kvůli rozsahu knihy a důležitosti jednotlivých scén se producenti rozhodli, že se nemůže nic vynechat, tudíž film rozdělili na 2 části.
M. Night Shyamalan se zajímal o režírování tohoto filmu.
16. února 2009 započalo 56ti týdenní natáčení.
Doubler Daniela Radcliffa David Holmer (25) byl při natáčení vážně zraněn. Když točil vzdušnou scénu, po které následovala exploze, vážně si poranil záda.
John Williams, který složil soundtrack k prvním 3 filmům série Harrygo Pottera, vyjádřil zájem i o tento díl.
Domhnall Gleeson, který hraje Billa Weasleyho, je synem Brendana Gleesona (Pošuk Moody).
Guillermo Del Toro vyjádřil zájem o režírování tohoto filmu.
Štáb nakoupil ve starožitnictví staré stoly, židle a skříně ze 30. let. Majitel starožitnictví byl nesmírně šťasten, že se těchto kusů zbavil, protože nábytek z tohoto období je moc velký a těžký a nikdo o něj neměl zájem.
Pro natáčení byl postaven dům z lastur, na který se jich muselo ručně připevnit asi 1600.
Tvůrci museli přesunout scénář k filmu do bezpečí poté, co se zloději několikrát vloupali do domu Devona Murraye (Seamus Finnigan) v Kildare, aby ho ukradli.
První a druhá část Relikvie smrti se točí současně.

Alexandr Desplat složí soundtrack i k HP7 - Část II.

29. října 2010 v 18:30 | V
Alexandr složil již soundtrack k první části relikvií a David Yates ho pozval ke složení soundtracku i k dlouho očekávané druhé části HP :) Není pochyb že Alexandr přijme a HP bude plný jeho mocných skladeb :) Alexandr složil hudbu i k New Moon. Miluju Alexandrovu práci. :)

Harry Potter 7 : Part I ve 4D

21. října 2010 v 13:41 | V
Nový film, Harry Potter a Relikvie smrti: Part I, dorazí do několika málo kin s něčím úžasným: s technologií 4D. Účínek je od firmy D-BOX a odpovídá tomu, co se děje na obrazovce v tu určitou chvíli.
"Během letu scény nelítostné a dramatické bitvy, pocítí diváci náhlé pohyby do svých křesel, které jsou v dokonalé synchronizaci s filmovou akcí na obrazovce, což vede k naprosto pohlcujícímu a realistickému zážitku."
"Jedná se o druhý film HP s použitím D-BOX technologie a my jsme nadšeni, že jsme součástí jednoho z největších trháků roku." řekl prezident společnosti Claude MC Master.
Je pozoruhodné, že promítání filmu není ve 3D. Podle všeho měl být HP 6 také v tomto formátu, ale tentokrát je víc kin s touto technologií. 32 jich je v USA, jeden v Kanadě a Japonsku a dva v Holandsku.

Soundtrack HP 7

19. října 2010 v 15:32 | V
 CD Soundtrack HP 7 : Part I  :)

Harry Potter a Relikvie Smrti část 1 ve 3D neuvidíme !

10. října 2010 v 11:15 | B
svetplnykouzel.blog.cz
Pro mnohé fanoušky si Warner Bros přichystalo značné zklamání (už zase,jako by odklad premiéry prince nestačil).Celou dobu na nás všude útočí hojná propagace 3D rozměru k oboum částem a nakonec studio zjistí,že nestihné celý film převést do 3D včas,takže místo aby nás opět zklamaly přesunutím premiéry raději 3D vůbec nezapojí.Mnoho scén,které byly natočeny aby ve 3D kinech udělaly skvělý efekt (útok Naginiho,prašný Brumbál,útočící Hermiona atd atd...) tak vyzní úplně naprázdno a v podstatě jistým způsobem budou kazit film...

V nové tiskové zprávě, Warner Bros oznámilo, že v důsledku časového omezení, Harry Potter a Relikvie smrti: Část I bude k vidění pouze v tradičním 2D ,ale ne ve 3D formátu .Nicméně, část II, jak bylo původně plánováno, bude k vidění ve 2D i 3D formátech.

Malá Lily Evans?

22. srpna 2010 v 20:18 | V
svetplnykouzel.blog.cz
V článku najdete fotografii holčičky, která by měla hrát nejmenší Lily Evans ve Snapeových vzpomínkách :)
Podle mě je zaprvé moc malá :) Zadruhé nemá zelené oči :) I když to Harry sice taky nemá, ale na téhle fotografii je to moc vidět.  I když ve filmu je to asi jedno :)

Warwick Davis o svých oblíbených momentech z natáčení Relikvií

8. července 2010 v 11:06
svetplnykouzel.blog.cz
Herec Warwick Davis,který v potterovkách hraje profesora Filiuse Flitwicka a Griphooka mluvil v nejnovějším rozhovoru o hraní svých postav a odhaluje jeho oblíbené momenty při natáčení Harryho Pottera a Relikvií smrti.

"Myslím,že všechny mé oblíbené momenty jsou v posledních dvou filmech. Musel jsem udělat nějaké opravdu zajímavé a důležité věci,což je pěkné.Bylo skvělé být součástí i natáčení předcházejících filmů,ale tam jsem hrál spíše v legračních scénách.Je to báječné že si na to lidé pamatují,ale teď,když jsem v posledních dvou filmech hrál Griphooka a Kratiknota,jsem více na scéně a mé role jsou důležitější."

"Lidé, kteří si přečetli knihy,tak vědí o jakou část jde....okamžik,kdy Voldemort vykřikuje, že Harry Potter je mrtvý ... tím,že jsem to četl a pak jsem se stal součástí toho bylo velmi vzrušující.Šel mi z toho mráz po zádech,když jsem byl toho svědkem.Je to jako,kdyby jste si přečetli v novinách nejákou událost a pak jste se vrátili v čase a ocitnete se tam."

Videorozhovor najdete zde

 překlad by:hp-daily.blog.cz
 
 

Reklama