Červenec 2011

Clip BD z Comic-Conu

28. července 2011 v 13:01 | B |  Rozbřesk - trailery a videa
Tak tohle sem nejde nedat... mám jen jedinou poznámku ... to si teprv tam holí nohy???
Hunger games - Vražedná pomsta

22. července 2011 v 12:16 | B |  Books we read
Druhý díl Hladových her je snad ještě lepší než ten první, pokud je to vůbec možné.
Katniss se spolu s Peetou vracejí do dvanáctého kraje, kde na ně čeká sláva, bohatství a příslib bezpečí. Své hry vyhráli a teď vyrážejí na turné vítězů po všech krajích. Jenže nic není růžové, jejich čin v aréně způsobil Kapitolu problémy a to jim jen tak neprojde. Letošní ročník her čeká překvapení. Do arény se opět vracejí vítězové ... A hra začíná nanovo. Zab, nebo budeš zabit! I když ...
Kniha je opět tenká a vydrží jen na cca 10 hodin... Včera jsem jí přečetla na jeden zátah... a upřímně, tyhle články píšu, abych se trochu zabavila a nezačla číst třetí díl a abych si tím prodloužila zážitek ze čtení :)

moje hodnocení:

Hunger games - Aréna smrti

22. července 2011 v 11:33 | B |  Books we read
Hledáte knihu, která Vás doslova vcucne do děje... tak můžete přestat ... tohle je ona:
Název: Hunger games - Aréna smrti
Autor: Suzanne Collinsová
Na území bývalé Severní Ameriky se rozprostírá země Panem se svým hlavním městem Kapitolem a dvanácti kraji. Kapitol svým krajům vládne tvrdou rukou a poslušnost obyvatel si vymáhá krutými tresty za sebenší neposlušnost.
V minulosti se však kraje vzbouřily a bojovaly za svou svobodu, vzpoura však byla Kapitolem potlačena a na znamení síly Kapitolu a podřízenosti ostatních krajů se každoročně pořádají Hladové hry.
V době sklizně musí každý z 12 krajů poslat jednu dívku a jednoho chlapce ve věku 12-18 let do Kapitolu, kde se následně účastní zvrácené televizní show, kde v aréně smrti doslova bojují o svůj život.
Opět nebudu prozrazovat ani o chlup víc, protože Vás nechci připavit o zážitek.
Řeknu jen, že kniha má dva malé nedostatky:
  1. nezvyklý vyprávěcí čas, ale na ten si velmi brzy zvyknete...
  2. je moc tenká (cca 320 stran) takže moc dlouho nevydrží
Hunger games jinak mají všechno ... nápad, spád, zvraty a hlavně má pokračování :)...
Takže neváhejte a utíkejte do knihkupectví nebo do knihovny a puste se do čtení!!!!

moje hodnocení:(dala bych i víc, kdyby to šlo :D )

Smečka

22. července 2011 v 11:15 | B |  Books we read
Tak po delší době tady mám opět další knihu, kterou jsem přečtla. Jmenuje se Smečka a napsala jí Andrea Cremer.
Hlavní hrdinkou příbehu je dívka jménem Calla... no i když dívka asi není to nejlepší označení. Calla patří mezi ochránce, což jsou lidé se schopností měnit se ve vlky s jasným úkolem chránit strážce a jejich posvátné území.
Zdá se, že budoucnost Cally je jasná a neměnná. V blízké době se má provdat za syna vůdce sousední smečky a tím dát vzniku smečce nové, kterou povedou společně. Tento plán však postupně upadá, když v lesích narazí na zraněného Shaye, kterého zachrání. Od té doby už nic není jako dřív. Calla začíná pochybovat o všem, co doteď znala...
Víc prozrazovat nebudu, aby případní čtenáři nepřišli o ta hlavní překvapení :)
Kniha je pěkně napsaná a čte se sama. Občas mě trochu štvala hlavní hrdinka a příběh kolem minulosti strážců a ochránců je tak komplikovaný, že z toho nejsem moc chytrá. Knížka končí snad v tom nejnapinavějším momentě, takže už se opravdu těším na další díl, který se má objevit v září 2011.
moje hodnocení :

Jo jen tak pro zajímavost... k této knize byla napsaná ještě novela, která vypráví a opříjezdu Shaye... stáhnout jí můžete zde.

14.7. Vše končí

22. července 2011 v 10:54 | B |  Harry Potter a relikvie smrti film - obecné informace
14.7. VŠE KONČÍ... přeně tuhle větu hlásají plakáty k poslednímu dílu Harryho Pottera.
I já se tedy vydala podívat se, co na nás filmaři připravili v tom velkolepém finále... Byla jsem na něm už minulý pátek, ale nějak jsem se nedokázala dokopat k tomu, abych se s Vámi, jako obvykle, podělila o mé názory. Z části proto, že jsem neměla moc času a taky protože jsem si myslela, že když sem napíšu přiznám, že je opravdu konec. Ale hlavním důvodem bylo to, že jsem nějak nedokázala ucelit myšlenky a sepsat nějaký smysluplný článek.
No smysluplného článku se nedočkáte asi ani teď, jelikož jsem zjistila, že si z filmu pamatuju jen záblesky (nebo lépe řečeno se mi vybavují jen záblesky) a když si chci dát film dokupy musím se hodně snažit a stále mám pocit, že ještě něco chybí. Jednoduše řečeno potřebovala bych film vidět znovu :).
I přesto jsem schopná říct, že se mi film celkově líbil. Podle mého názoru, když se rozhodli uvést poslední díl do kin i ve 3D, mohli si s tím víc pohrát. Celé 3D efekty většinou spočívali jen v tom, že postavy byly víc ve předu nebo vzadu.
Opravdu nevím, co víc napsat, protože jediné, co mě momentálně napadá, jsou Brumbálovy papučky :D ty byly fakt k nezapalacení.
Abych tenhle článek ukončila, nejlepší bude, když si na film zajdete sami a uděláte si na ten poslední díl vlastní názor!!